Skuteczne kursy języka polskiego – na czym to polega?

Decydując się na zatrudnienie pracownika z zagranicy, warto sprawdzić, czy ukończył on kurs języka polskiego, który pozwala na efektywną komunikację. Możliwość płynnej rozmowy sprawia, że współpraca ma zupełnie inny wymiar i jest dużo korzystniejsza dla obu stron.

Język podstawą dobrze płatnej pracy

Polski dla obcokrajowców - nauczycielPracodawcy niechętnie zatrudniają osoby, które nie znają podstaw języka, w którym komunikuje się cały zespół. Jest to naturalne, ponieważ niezrozumienie na poziomie podstawowym może prowadzić do konfliktów i złej interpretacji poleceń.

Aby podnieść komfort pracodawcy, załogi oraz samego pracownika, Brasco Recruitment oferuje kursy języka polskiego, których system nauczania opiera się na opracowanej strategii kładącej nacisk na efekt. Dodatkowo, nabyte przez lata doświadczenie związane z pośrednictwem rekrutacyjnym sprawia, że doskonale przygotowujemy i dobieramy pracowników do oferty pracy.

Skompletowanie odpowiedniej kadry dla danego przedsiębiorstwa wymaga więc znajomości zasad, doświadczenia w doborze odpowiednich osób oraz przygotowania kandydata w zakresie jego zdolności komunikacyjnych. Dzięki autorskiemu systemowi nauki języka polskiego dla obcokrajowców, Brasco Recruitment skupia się przede wszystkim na tzw. żywym języku, czyli dialekcie, poprawnej odmianie oraz wyrażeniach potocznych. Nauczenie się stosowanego i praktycznego słownictwa sprawia, że pracownik łatwiej oswaja się z dalszymi i bardziej złożonymi zasadami gramatycznymi.

Kurs języka polskiego dla pracowników z Ukrainy

Pracownik, który zdecyduje się na współpracę z naszą agencją pośrednictwa pracy, ma możliwość odbycia szkolenia językowego, który znacznie podniesie jego kompetencje zawodowe. Opracowany system nauczania ma za zadanie kompleksowo przygotować kandydata do objęcia wybranego stanowiska, dlatego kurs ma charakter wielowymiarowy. Pracownik zdobywa umiejętność porozumiewania się na płaszczyźnie zawodowej jak i interpersonalnej.

Do najważniejszych cech opracowanego przez nas kursu językowego zaliczamy:

  • indywidualne podejście – zajęcia, które odbywają się w grupach z odpowiednią ilością kandydatów, dają możliwość szybszego przyswajania wiedzy;
  • zajęcia dedykowane – nasi specjaliści kładą nacisk na opanowanie języka praktycznego, czyli zawodowego. Pozwala to na przygotowanie kandydata w stopniu pozwalającym zrozumieć polecenia oraz wykonywany zakres prac;
  • lektorzy z pasją do nauczania – dobór lektorów, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i zamiłowanie sprawia, że słuchacze chętniej angażują się w zajęcia, co ma wpływ na szybkość uczenia się;
  • doświadczenie – sprawdzony system nauczania sprawia, że efekty szkolenia są na bardzo wysokim poziomie;
  • skuteczność – podczas nauki języka obcego zawsze najbardziej liczy się efekt końcowy, czyli umiejętność sprawnej i płynnej komunikacji z innymi ludźmi, dlatego do procesu nauczania podchodzimy w sposób praktyczny i strategiczny.

Oferowane szkolenia z wykorzystaniem zaawansowanych technik nauczania sprawiają, że zatrudnianie pracowników ze Wschodu nie musi wiązać się z uciążliwą barierą językową. Możliwość skorzystania z wiedzy oraz doświadczenia naszych lektorów sprawia, że kandydaci z łatwością znajdują dobrze płatną i stabilną posadę. Szczegółowo opracowane kursy języka polskiego w Brasco Recruitment są więc odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się międzynarodowy rynek pracy.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl