Praca w Niemczech

Praca w Niemczech to źródło utrzymania wielu Polaków. W 2015 r. za granicą przebywało ich prawie 2,5 mln, z czego w Niemczech – 655 tys. Wśród krajów UE, większa liczba naszych rodaków zamieszkiwała tylko w Wielkiej Brytanii.

Polskie portale ogłoszeniowe pełne są ofert pracy w Niemczech. Jeśli jednak szukasz pracy w Niemczech, powinieneś wybierać oferty wiarygodne, pochodzące od zaufanych pracodawców – czyli te, które znajdziesz na stronach agencji Brasco Recruitment.

praca za granicą dla każdego

Sprawdź pewne oferty pracy w Niemczech wybrane przez Brasco

Nasza agencja rekrutacyjna wyróżnia się staranną selekcją i weryfikacją swoich partnerów – pracodawców. Daje to kandydatom pewność, że informacje podawane w ogłoszeniach o pracę w pełni pokrywają się z rzeczywistością.

Zawsze staramy się wynegocjować najlepsze warunki zatrudnienia. Jeśli szukasz pracy w Niemczech za pośrednictwem Brasco Recruitment, masz zagwarantowany stały pakiet korzyści, niezmienny dla wszystkich ofert:

  • legalną umowę o pracę, którą podpisujesz z niemieckim pracodawcą jeszcze w Polsce – obowiązuje Cię więc niemieckie prawo pracy. Gwarantujemy podpisanie umowy już po 2 tygodniach od ukończenia szkolenia językowego;
  • bezpłatny intensywny kurs językowy – dzięki nam opanujesz język niemiecki w stopniu wysoce komunikatywnym, w mowie i piśmie, dzięki czemu będziesz mógł bezproblemowo porozumiewać się w pracy i w życiu codziennym. Koszt kursu w całości pokrywa niemiecki pracodawca;
  • niemieckie świadczenia socjalne (np. Kindergeld) oraz społeczne ubezpieczenie zdrowotne (GKV – Gesetzliche Krankenversicherung) z gwarancją opłacanych składek;
  • zapewnione przez pracodawcę narzędzia, odzież roboczą i akcesoria BHP;
  • pomoc w wyrobieniu niezbędnych uprawnień – np. G41 do pracy na wysokościach w przypadku pracy dla elektryka;
  • pomoc w organizacji wyjazdu, znalezieniu zakwaterowania i załatwieniu niezbędnych spraw urzędowych (założenie konta w banku, uzyskanie meldunku);
  • zapewniony na miejscu kontakt z polskojęzycznym opiekunem.

Praca za granicą w Niemczech to Twoja szansa na wysokie zarobki i zdobywanie doświadczenia w zagranicznych firmach, tworzonych przez międzynarodowe zespoły specjalistów z różnych krajów. Skorzystaj z naszej oferty pracy za granicą w Niemczech i zacznij zarabiać adekwatnie do swoich umiejętności.

Najważniejsze zalety pracy w Niemczech

1. Atrakcyjne wynagrodzenie

Średnia płaca wykwalifikowanego robotnika wynosi za Odrą 13 euro za godzinę pracy, czyli około 55 zł. Dzięki wprowadzeniu w 2015 r. nowych stawek płacy minimalnej wynagrodzenie godzinowe nie może być niższe niż 8,5 euro / godz.
Polacy pracujący w Niemczech zarabiają średnio około 1800 euro (ponad 7700 zł). Dla porównania: przeciętna płaca polskiego hydraulika w kraju wynosi 2600 zł netto, natomiast za zachodnią granicą ten sam hydraulik może liczyć na 6500 zł. Z kolei wykwalifikowany elektryk zarobi w Niemczech nawet 8500 zł.

2. Bliskość kraju

bliskość dwóch krajówPraca w Niemczech to również komfort wynikający z tego, że Polska jest bezpośrednim sąsiadem tego kraju, więc wypad na weekend do rodzinnego domu nie jest barierą nie do pokonania, tylko powszechną praktyką wśród Polaków pracujących za Odrą. Odległość drogowa między Berlinem a Warszawą to tylko 572 km (dla porównania: Białystok i Zakopane dzieli 667 km). Tę trasę można pokonać samochodem w 5 godzin, a pociągiem – w niecałe 6.

3. Korzystny dla podatnika system rozliczeń z fiskusem

W porównaniu do polskiego systemu podatkowego, niemiecki jest o wiele bardziej przyjazny dla podatnika. Kwota wolna od podatku u naszych zachodnich sąsiadów to w 2016 r. 8652 euro (ok. 37 190 zł) dla osób samotnych. W Polsce kwota wolna to 3091 zł (w przeliczeniu – ok. 720 euro).

4. Rozbudowany pakiet socjalny dla rodzin

Niemcy posiadają świetnie zaprojektowany system socjalny, wspierający rodziny z dziećmi oraz osoby planujące jej założenie. Jest to duże ułatwienie dla pracowników, którzy chcą sprowadzić do tego kraju także swoich bliskich.

Przykład: wspomniana w poprzednim punkcie kwota nieopodatkowana jest wyższa dla rodzin z dziećmi. Rodzice mogą liczyć na zasiłek rodzinny, dodatek na dzieci oraz ulgę podatkową dla samotnie wychowujących.

5. Dobrze zorganizowany system urzędniczy

W Niemczech bardzo wiele spraw urzędowych można błyskawicznie załatwić przez telefon lub internet, a urzędnicy starają się pomagać obywatelom. Dlatego codzienne życie i praca w Niemczech są prostsze i dużo mniej stresujące niż w Polsce.

6. Relacja cen do zarobków

poznaj zalety pracy w NiemczechSiła nabywcza przeciętnej niemieckiej pensji jest dużo większa niż polskiej, co oznacza, że można kupić więcej towarów i usług. Zapewnia to stabilizację finansową i bezpieczeństwo oraz daje dużo większe możliwości odkładania kapitału na przyszłość niż w przypadku pracy w Polsce.

Praca w Niemczech daje wiele korzyści, nie tylko tych czysto finansowych, ale związanych z codziennym funkcjonowaniem. Nasza agencja zaprasza więc wykwalifikowanych kandydatów do skorzystania z bogatej oferty ogłoszeń dotyczących pracy w Niemczech. Pomagamy w załatwieniu wszystkich spraw związanych z wyjazdem do Pracy i aklimatyzacją, aby maksymalnie ułatwić start życiowy w nowym miejscu pracy i zamieszkania.

 

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl