Kursy języka niemieckiego dla elektryków i hydraulików

Praca w Niemczech to dla polskich fachowców możliwość zaoferowania swoich umiejętności i doświadczenia w zamian za atrakcyjna pensję i świetne warunki zatrudnienia. Ale niemieccy pracodawcy oczekują od polskich pracowników nie tylko kwalifikacji zawodowych. Równie ważna jest biegła znajomość języka niemieckiego.

Agencja Brasco oferuje możliwość odbycia bezpłatnego kursu językowego, umożliwiającego podjęcie pracy w Niemczech w zawodzie elektryka i hydraulika.

kursy językowe

Profesjonalny kurs niemieckiego Twoją szansą na stabilną i dobrze płatną pracę w Niemczech

Spośród wielu firm z branży HR nasza agencja wyróżnia się inwestowaniem w rozwój swoich kandydatów. Tym z nich, którzy poprzez naszą agencję znaleźli pracę w Niemczech w zawodzie elektryka lub hydraulika, pomagamy w rozpoczęciu pracy i organizujemy profesjonalne, intensywne kursy językowe.

Dobra znajomość języka niemieckiego to nie tylko wymóg pracodawcy. To również:

 • nowe możliwości na niemieckim rynku pracy,
 • lepsze wynagrodzenia niż dla pracowników bez znajomości języka,
 • większa efektywność w pracy zawodowej,
 • łatwiejsze życie codzienne,
 • sprawne załatwianie spraw urzędowych,
 • możliwość nawiązania nowych znajomości.

Jakie są zalety kursu języka niemieckiego w Brasco?

Celem naszego szkolenia językowego jest umożliwienie kursantom podjęcia legalnej, długotrwałej i dobrze płatnej pracy w Niemczech. Dążymy do tego poprzez:

 • oryginalny program zajęć, realizowany konsekwentnie przez lektorów z pasją do nauczania,
 • kładzenie nacisku na poprawną wymowę i skuteczną komunikatywność,
 • naukę praktycznych zagadnień językowych z zakresu pracy zawodowej i życia codziennego,
 • ograniczenie do minimum znajomości regułek i zasad, a skupienie się na praktycznym wymiarze używania języka niemieckiego,
 • zapewnienie bezpłatnych, profesjonalnych materiałów dydaktycznych – wizualnych oraz multimedialnych.

Zdanie końcowego egzaminu z pozytywnym wynikiem jest równoznaczne z otrzymaniem pracy w Niemczech. Gwarantujemy to każdemu z naszych kursantów.

Jak wybieramy uczestników kursu?

Na początku nasza agencja przeprowadza w Polsce rekrutację do pracy. Następnie nasz niemiecki partner, współorganizator kursu i Twój przyszły pracodawca, przedstawia warunki uczestnictwa w kursie, a także przyszłego zatrudnienia, oraz korzyści pracy w Niemczech. Z każdym z zakwalifikowanych do kursu kandydatów zostaje przeprowadzona indywidualna rozmowa kwalifikacyjna.

Szkolenie jest skierowane do osób bez znajomości języka niemieckiego oraz do tych, którzy posługują się nim na poziomie podstawowym.

 1. Wymagania zawodowe: kurs jest przeznaczony dla hydraulików i elektryków z co najmniej rocznym doświadczeniem zawodowym, którzy chcą pracować w Niemczech za pośrednictwem agencji Brasco.
 2. Uprawnienia pozazawodowe: wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B.
 3. Inne warunki: własny samochód i motywacja do nauki.

Kurs niemieckiego dla hydraulików i elektryków składa się z 250-270 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się 3-4 razy w tygodniu i są realizowane w 5-godzinnych blokach lekcyjnych, w niewielkich, 10-osobowych grupach. Godziny zajęć są ustalane indywidualnie z każdą z grup.

Treści kursu są podzielone na dwie części:

 • część ogólna – opiera się na nauce podstawowego słownictwa i umiejętności komunikowania się w najczęstszych sytuacjach życiowych,
 • część branżowa – skupia się na słownictwie zawodowym i nauce komunikacji w sytuacjach zawodowych.

Zatrudniamy grupę profesjonalnych lektorów języka niemieckiego, którzy traktują nauczanie jako swoją pasję. Posiadają ogromne doświadczenie dydaktyczne, a wykorzystywane przez nich skuteczne i nowoczesne metody nauczania gwarantują łatwą i efektywną naukę nawet dla tych, którzy nie posiadają dużych zdolności językowych.

Nasi lektorzy prowadzą zajęcia w niedużych, świetnie zorganizowanych i zintegrowanych grupach, co zapewnia komfort nauki oraz tworzy przyjazną, sprzyjającą szybkiemu przyswajaniu języka atmosferę.

warunki uczestnictwa w kursie

Dodatkowe korzyści z kursu – szkolenie na pojazdy samojezdne

W trakcie realizacji kursu językowego zapewniamy kursantom odbycie niemieckiego szkolenia uprawniającego do obsługi pojazdów samojezdnych, takich jak zwyżki nożycowe, przeznaczonych do prac wysokościowych. Są one wymagane przez niemieckiego pracodawcę przy wykonywaniu pracy elektryka i hydraulika.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej i kończy się egzaminem, którego pozytywny wynik jest równoznaczny ze zdobyciem uprawnień.

Ukończyłem kurs językowy, co dalej?

podpisanie umowy z przyszłym pracodawcąPo zrealizowaniu całego programu kursu czeka Cię jeszcze egzamin wewnętrzny oraz rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku z Twoim przyszłym pracodawcą. To ostatni test, którego zaliczenie gwarantuje Ci otrzymanie pracy w Niemczech.

Na koniec pozostają jeszcze formalności: podpisujesz niemiecką umowę o pracę oraz wypełniamy wspólnie dokumenty potrzebne do ubezpieczenia zdrowotnego oraz założenia konta bankowego.

Ukończenie naszego kursu języka niemieckiego pozwoli Ci nie tylko na otrzymanie pracy w zawodzie w Niemczech. Rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne, poznasz nowy język i sposób myślenia. To Twoja bezpłatna inwestycja i przepustka do pracy.

 

Dane kontaktowe

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl