Pracownicy ze wschodu Europy – informacje praktyczne

Każdego roku na polskim rynku pracy pojawia się coraz więcej pracowników ze wschodu Europy. Ze względu na duże zapotrzebowanie na fachowców i jednoczesny brak polskich wykonawców w kraju, wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, jak znaleźć pracownika z Ukrainy. Otóż najlepszą opcją w tej sytuacji jest skorzystanie z usług świadczonych przez firmy rekrutacyjne, które wspierają pracodawców w procesie znajdowania pracobiorców w pełni odpowiadających ich indywidualnym oczekiwaniom. Chęć pracy w Polsce zgłosiło już ponad 400 tysięcy obywateli z Ukrainy, a jednak statystyki mówią, że około 30% wszystkich polskich przedsiębiorców zgłasza kłopot ze znalezieniem pracowników ze wschodu.

Leasing pracowników z Ukrainy

kobieta przed rekrutacją pracownikówZatrudnianie pracowników ze wschodu to sprawdzony sposób na zażegnanie wszelkiego typu kłopotów w kadrach firmy. Ich obecność w jej szeregach to również okazja ku temu, aby utrzymać swoją konkurencyjność na dotychczasowym poziomie.

Do niedawna przyjmowanie do pracy cudzoziemców wiązało się z koniecznością brania pod uwagę tego, że po kilku miesiącach lub latach wrócą do rodzin, które pozostawili na Ukrainie. Ostatnie sondaże dowodzą jednak, że obecnie blisko 3/4 pracujących w Polsce Ukraińców, chce na stałe przeprowadzić się do naszego państwa lub przynajmniej rozważa podobną ewentualność.

Pracownicy ze wschodu to zwykle osoby nie mające większego problemu z porozumiewaniem się w języku polskim. Wszystko za sprawą wielu podobieństw w obu mowach. Taki stan rzeczy jest równoznaczny z tym, że większość Ukraińców nie zgłasza kłopotów w odnalezieniu się na polskim rynku pracy, co przekłada się na fakt występowania długoterminowej i owocnej współpracy.

Pracownicy ze wschodu a usługi firmy rekrutacyjnej

Praca w Polsce to kusząca propozycja dla obywateli Ukrainy oraz innych państw położonych na wschodzie. Polacy oferują lepsze warunki zatrudnienia i płacy w porównaniu do tych, jakie panują na ich rodzimym rynku. Pracodawcy także otrzymują sporo korzyści, jeśli zdecydują się na włączenie do swojej firmy cudzoziemców. Istnieje bowiem wiele dotacji oraz ulg podatkowych na takie przedsięwzięcia. Poszukując pracobiorców z zagranicy, warto zwrócić się o profesjonalną pomoc jednej z firm rekrutacyjnych. Do największych atutów takich przedsiębiorstw należą:

  • możliwość zoptymalizowania kosztów;
  • oszczędzanie czasu, ponieważ na rozmowę rekrutacyjną przychodzą osoby już po wstępnej selekcji;
  • personalizacja usług firmy – to Klient decyduje jakie są warunki zatrudnienia w jego firmie;
  • pełna elastyczność – kontrahenci mogą zmienić zdanie w trakcie trwania rekrutacji i wówczas firma musi wziąć pod uwagę każdą z nich;
  • profesjonalna obsługa specjalistów.

Zazwyczaj zatrudnianie pracowników ze wschodu polega na ich leasingu od firm pośredniczących w znalezieniu pracy. Wówczas dany cudzoziemiec formalnie pracuje dla agencji, która wynajmuje go określonym firmom.

Moda na przyjmowanie do polskich przedsiębiorstw pracowników ze wschodu trwa nieprzerwanie od kilku lat. Wszystko to dlatego, że takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla każdej ze stron. Jeśli poszukujesz agencji zajmującej się rekrutacją – nie mogłeś trafić lepiej. Zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem, abyśmy mogli wspólnie ustalić szczegóły współpracy.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl