Pracownicy z Ukrainy: agencja zatrudnienia i plusy skorzystania z jej usług

Aktualna sytuacja na polskim rynku pracy zmusza przedsiębiorców do poszukiwania pracowników z Ukrainy. Agencje zatrudnienia zyskują tym samym coraz większą popularność. Do największych plusów wynikających ze skorzystania z usług pośredników można zaliczyć dużą oszczędność czasu, możliwość przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z osobami, które przeszły już wstępną selekcję, a także uniknięcie musu dopełnienia licznych formalności, będących konsekwencją chęci przyjęcia do pracy cudzoziemca. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zatrudnić pracowników z Ukrainy? Odpowiedź wydaje się prosta. Wystarczy skontaktować się z renomowaną agencją rekrutacyjną.

Pracownicy z Ukrainy, agencja zatrudnienia – informacje praktyczne

w agencji pośrednictwa zatrudnienia UkraińcówMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej niedawno podało do informacji publicznej statystyki, z których wynika, że w roku 2017 niemal 2 miliony polskich przedsiębiorców zgłosiło chęć przyjęcia do swoich firm obywateli ze wschodu Europy. Większość złożonych oświadczeń dotyczyło konkretnie Ukraińców. Praca w Polsce jest dla nich bardziej atrakcyjna od pozostania w swoim kraju, ponieważ oferuje zwykle lepsze warunki zatrudnienia, wyższe płace i bardziej rozbudowane pakiety socjalne.

Choć wielu wydaje się, że Ukraińcy przybywający do Polski powinni najpierw odbyć kursy językowe, to w rzeczywistości większość z nich nie ma większych kłopotów z porozumieniem się z ludźmi w nowym środowisku. Pracownicy ze wschodu chętnie podejmują się wykonywania zawodu na terenie Rzeczypospolitej, również ze względu na rozmaite świadczenia pozapłacowe, oferowane przez sporą część pracodawców.

Wśród nich warto wymienić m.in.:

  • zapewnienie zakwaterowania,
  • zadbanie o kwestie związane z wyżywieniem,
  • zagwarantowanie dojazdu do miejsca zatrudnienia,
  • opłacenie dostępu do Internetu.

Przewiduje się, że w trakcie kolejnych lat liczba Ukraińców pracujących i/lub mieszkających w Polsce wzrośnie kilkukrotnie. Sytuacja polityczna w ich kraju skłania do tego, że coraz chętniej go opuszczają. Można zatem śmiało powiedzieć, że przyszłością polskiego rynku pracy są pracownicy z Ukrainy. Agencja zatrudnienia to świetna okazja do znalezienia dobrych wykonawców z zagranicy.

Agencje rekrutacyjne a dobro przedsiębiorcy

Skorzystanie z usług profesjonalistów w trakcie trwania rekrutacji pracowników do firmy, niesie ze sobą liczne korzyści. Największą z nich jest możliwość zaoszczędzenia sporej ilości czasu oraz stworzenia okazji do przeprowadzenia rozmów z osobami, które przeszły już pierwszą fazę selekcji i mają realną szansę spełnienia postawionych przez pracodawcę wymagań.

Co więcej, w przypadku chęci zatrudnienia pracowników z Ukrainy, agencja zwykle załatwia wszelkie formalności i w tej sposób odciąża zleceniodawcę. W natłoku konieczności załatwiania wielu spraw biznesowych, warto część z nich oddać w ręce specjalistów.

Jesteśmy firmą zajmującą się między innymi rekrutowaniem pracowników z Ukrainy. Agencja funkcjonuje na rynku od kilku lat i cieszy się doskonałą opinią dotychczasowych Klientów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z naszą działalnością, skontaktuj się z nami telefoniczne lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl