Zatrudnienie pracowników z Ukrainy

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy jest wśród polskich pracodawców coraz powszechniejsze. Ukraińcy pracują w firmach, gospodarstwach rolnych i domowych. Co ciekawe, głównym powodem ich zatrudniania wcale nie są mniejsze wymagania płacowe. Większość pracodawców decyduje się na to, gdyż brakuje polskich specjalistów. Często też rodzimi pracownicy nie chcą podejmować się prac w zawodach, które uważają za niskopłatne.

Oferujemy swoim Klientom dostęp do ogromnej bazy pracowników, posiadających doświadczenie w wielu branżach. Przeprowadzamy wnikliwą, wielostopniową rekrutację do pracy wśród kandydatów, aby wybrać tych, którzy najlepiej odpowiadają zapotrzebowaniom kadrowym Państwa firmy.

zatrudnianie pracowników przez naszą agencję pośrednictwa pracy

Brasco to pomocna dłoń w zatrudnieniu pracowników z Ukrainy

Jednym z celów naszej działalności jest pomoc pragnącym się rozwijać firmom w rozwiązywaniu problemów kadrowych, jakie powoduje dzisiejsza sytuacja na rynku pracy. W tym celu pośredniczymi pomiędzy pracodawcami w Polsce a pracownikami z Ukrainy. Korzystamy z możliwości, jakie oferuje wschodni rynek pracownika, by zaspokoić potrzeby polskiego rynku pracodawcy.

W Brasco, dzięki wieloletniemu doświadczeniu rekrutacyjnemu na Ukrainie, docieramy do najlepszych pracowników i pomagamy zatrudnić ich w Państwa firmie. Nasze wsparcie obejmuje szeroki zakres działań:

 • pełną obsługę procedury zatrudnienia pracownika zza granicy – wypełnianie i składanie koniecznych oświadczeń i wniosków, załatwianie formalności podatkowo-ubezpieczeniowych,
 • doradztwo w wyborze optymalnej formy zatrudnienia,
 • obsługę kadrową pracowników z Ukrainy – w przypadku wyboru elastycznej formy zatrudnienia.

W jakiej formie najlepiej zatrudnić pracownika z Ukrainy?

Potrzeby kadrowe każdej firmy są inne i zależą od wielu czynników. Można jednak dostrzec pewne grupy zbieżnych potrzeb. Nasi Klienci najczęściej poszukują:

 • wykwalifikowanych pracowników do samodzielnego zatrudnienia na stałe,
 • pracowników niewykwalifikowanych, sezonowo lub na stałe,
 • pracowników tymczasowych – w związku ze zwiększona produkcją czy popytem na produkty/usługi,
 • pracowników na okres próbny, z możliwością późniejszego długotrwałego zatrudnienia.

W Brasco rozumiemy potrzeby każdego przedsiębiorstwa. Nasi doradcy ds. planowania kadr opracują dla Państwa optymalną formę zatrudnienia pracowników z Ukrainy, uwzględniającą aktualną sytuacje rynkową i kondycje finansową firmy.

zatrudnienie pracowników z Ukrainy

Proponujemy zróżnicowane modele zatrudnienia, wśród których najpopularniejsze to:

 • model leasingu pracowniczego,
 • praca tymczasowa,
 • zatrudnienie na okres próbny w formacie Try&Hire,
 • praca na umowę w firmie Klienta (pomoc w rekrutacji i formalnościach).

Doskonale wiemy, że w prowadzeniu biznesu należy uwzględniać dynamikę sytuacji rynkowej, dlatego nie przedstawiamy sztywnej oferty. Konsultacje z naszymi ekspertami pozwalają na stworzenie indywidualnego planu zatrudnienia dla każdego Klienta.

Państwa firma już dziś może rozpocząć proces korzystnych zmian, jakie niesie ze sobą zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Wystarczy przedstawić swoje potrzeby jednemu z naszych konsultantów, a odezwiemy się z gotowym planem i wdrożymy go w firmie.

Ostatnio na blogu

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl