Praca w Niemczech na wyciągnięcie ręki

Praca w Niemczech wciąż cieszy się dużą popularnością. Wysokie zarobki, pozytywne doświadczenia sporej rzeszy pracowników oraz stosunkowo niewielka odległość od rodzinnych miejscowości to argumenty, które przekonują wiele osób, by wyjechać na zachód.

Praca w Niemczech – jak wygląda

W zależności od rodzaju branży oraz konkretnego pracodawcy, praca może wyglądać bardzo różnie. Wśród osób, które na stałe przebywają u naszych zachodnich sąsiadów oraz wśród tych, którzy część miesięcy w ciągu roku spędzają w Polsce, część w Niemczech, panują jednak podobne przekonania. Wielu pracowników jest zadowolonych ze swoich stanowisk, a także z wynagrodzenia. Podkreślają, że warunki pracy są bardzo dobre, a ponadto zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc agencji rekrutacyjnej, w której są zarejestrowani.

Kasia, mająca wieloletnie doświadczenie na niemieckim rynku pracy, opowiada:

W Polsce mieszkam w niewielkim miasteczku, gdzie trudno o pracę. A nawet jeśli już coś się znajdzie, płaca jest bardzo niska. W Niemczech pracuję od 2007 roku. Zaczęło się od tego, że poszłam do pobliskiej agencji pracy i powiedziałam: szukam pracy w Niemczech. Początkowo wyjeżdżałam na prace sezonowe: zbieranie warzyw i owoców, jednak szybko zdecydowałam się zostać opiekunką przemiłej starszej pani. W Niemczech spędzam 2 miesiące, po czym na miesiąc wracam do Polski. Przyzwyczaiłam się już do takiego systemu pracy – wyjazdy z rodzinnej miejscowości bywają trudne, jednak czas, który spędzam tutaj, w kraju, w pełni wykorzystuję na rodzinne przyjemności.

Jakie umiejętności pomagają zdobyć pracę za granicą w Niemczech

Praca w Niemczech - kelnerki w kawiarniNa podstawie znajomości niemieckiego rynku pracy oraz doświadczeń osób poszukujących pracy za granicą, udało nam się stworzyć listę kompetencji w szczególny sposób cenionych przez Niemców. Oto ona:

  • znajomość języka – w prostych czynnościach produkcyjnych, czy na początku kariery zawodowej znajomość języka nie jest wymagana, jednak zawsze jest wysoko ceniona i pożądana; dobrym pomysłem jest uczestnictwo w kursie językowym przed wyjazdem; minimalne chociaż umiejętności językowe znacznie ułatwiają poruszanie się po kraju, zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i prywatnych, codziennych;
  • kompetencje zawodowe – znajomość sztuki hydraulicznej, elektrycznej, informatycznej czy budowlanej to najbardziej pożądane w Niemczech kompetencje; jeśli ktoś jest dobry w swoim fachu, zna się na tym, co robi – szybko znajdzie intratne stanowisko;
  • doświadczenie – bardzo pomaga w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy o wysokich zarobkach; doświadczony pracownik szybko uczy się nowych obowiązków, popełnia mniej błędów niż ten bez doświadczenia;
  • wykształcenie, przebyte kursy i szkolenia – udokumentowany udział w szkoleniach i kursach branżowych, uzyskane certyfikaty są zawsze dodatkowym plusem w procesie rekrutacyjnym; warto więc zadbać o komplet dokumentów potwierdzających zdobyte wykształcenie oraz konkretne umiejętności.

Jeśli chodzi o cechy charakterologiczne, pracodawcy zainteresowani są kandydaturami osób komunikatywnych, odważnych, pracowitych i uczciwych. Należysz do grona takich ludzi? Nie zastanawiaj się. Praca za granicą w Niemczech czeka!

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl