Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o pracy za granicą?

Współczesny świat bardzo się skurczył i to, co kiedyś mogliśmy oglądać tylko na kolorowych zdjęciach, dziś jest niemal w zasięgu ręki. Ludzie na całym globie nie tylko kontaktują się przez Internet, ale podróżują, zmieniają miejsca zamieszkania oraz chętnie podejmują pracę za granicą. Ta zmiana stylu życia i sposobu myślenia dotknęła również Polaków, którzy zazwyczaj prowadzili raczej osiadły tryb życia, a nagle stali się jednym z najbardziej mobilnych narodów Europy. Ta mobilność zrodziła się głównie na skutek masowej emigracji zarobkowej, która na przestrzeni ostatnich lat stała się zjawiskiem niemal masowym.

Dlaczego wyjeżdżamy?

Oczywiście Polacy wyjeżdżają nie tylko do pracy. Bardzo chętnie podróżujemy do innych krajów, aby spędzić tam egzotyczne wakacje, zwiedzamy europejskie miasta w czasie dłuższych weekendów oraz wyjeżdżamy na staże, studia i kursy językowe. Niezależnie od tego, najwięcej osób decyduje się na wyjazd jednak z powodów finansowych, gdyż wciąż jeszcze oferty pracy za granicą są dla nas bardzo atrakcyjne. Tak, więc emigrują młodzi absolwenci szkół wyższych, ale również osoby w średnim wieku, a często całe rodziny.

Jedni już nie wracają i budują swoje życie od podstaw w całkowicie innej rzeczywistości, inni po zarobieniu odpowiedniej sumy próbują odnaleźć się w kraju, co nie zawsze jest łatwe. Bywają też tacy, którzy bardzo źle znoszą emigrację i myślą jedynie o tym, żeby jak najszybciej wrócić do kraju.

Jak się przygotować do pracy do zagranicą?

Każdy wyjazd do innego kraju niewątpliwie nas wzbogaca o nowe doświadczenia i umiejętności. Dlatego warto realizować marzenia i wykorzystywać nadarzające się okazje np. w postaci atrakcyjnej oferty pracy. Jednak, aby uniknąć rozczarowań, należy dobrze się do tego przygotować i przemyśleć swoją decyzję.

Na co zatem zwrócić uwagę?

  • praca za granicą wyjazdZnajomość języka. Pamiętaj, że bardzo trudno jest znaleźć atrakcyjne oferty pracy za granicą bez znajomości języka, którym władają mieszkańcy danego kraju. Oczywiście nie jest to niemożliwe, jednak trzeba liczyć się z tym, że będą to zajęcia proste i najniżej opłacane.
  • Motywacja do wyjazdu. Zdarza się, ze głównym powodem wyjazdu oprócz względów finansowych jest niezadowolenie z życia w Polsce i chęć ucieczki przed problemami. Taka motywacja, może tylko nastręczyć problemów na emigracji, która przecież nie jest łatwa i trzeba być silnym, aby sobie poradzić na obczyźnie.
  • Pewność siebie i samodzielność. To na pewno cechy, które ułatwią Ci przejście procesu rekrutacji pracowników i spowodują, ze pracodawca wybierze właśnie ciebie.
  • Odporność na stres. Emigracja często wiąże się z ogromną tęsknotą za bliskimi i przyjaciółmi. Nie wszyscy są w stanie żyć w oderwaniu od rodziny i kraju pochodzenia. Zastanów się, czy praca i życie za granicą nie jest dla ciebie zbyt dużym obciążeniem.

Jesteś gotowy? Spróbuj szczęścia w innym kraju!

Jeśli dokładnie przeanalizowałeś swoje umiejętności i możliwości, nie boisz się wyzwań i nowych sytuacji, a nadarzyła ci się okazja wyjazdu do pracy za granicą – korzystaj! Istnieje duża szansa, że wyjazd opłaci ci się nie tylko finansowo, ale przerodzi się w największą przygodę twojego życia!

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl