Kurs języka polskiego w Brasco Recruitment – korzyści

Na polskim rynku pracy zauważamy coraz większe zainteresowanie pracownikami z Ukrainy, którzy po ukończeniu kursu języka polskiego stają się atrakcyjnymi kandydatami na wyspecjalizowane stanowiska. Takie zapotrzebowanie sprawiło, że obcokrajowcy chętnie zapraszają swoje rodziny, aby wspólnie rozpocząć nowe życie.

Przygotowanie do pracy w Polsce – rola języka

Kwalifikacje pracowników z Ukrainy są dla polskich przedsiębiorców niezwykle atrakcyjne, dlatego każdego dnia możemy znaleźć setki ogłoszeń dotyczących pracy. Jednak częstym warunkiem zatrudnienia jest znajomość języka polskiego, bez którego bardzo trudno wyobrazić sobie udaną współpracę. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno pracowników jak i pracodawców, nasza agencja uruchomiła kursy języka polskiego dla pracowników wschodnioeuropejskich.

Zanim wymienimy korzyści płynące ze znajomości języka stosowanego w miejscu pracy, warto zaznaczyć, że możliwość płynnego komunikowania się w nowym otoczeniu jest podstawą, jeśli planujemy dłuższy pobyt. Bariera językowa nie tylko prowadzi do stresujących sytuacji w życiu codziennym, ale również – w skrajnych przypadkach – może zagrażać naszemu bezpieczeństwu (np. poprzez niedostosowanie się do komunikatów w trakcie ewakuacji).

Chcąc pomóc swojej rodzinie, która zdecydowała się rozpocząć nowe życie w Polsce, warto zadbać o rozwój zawodowy. Dobrze płatna i stabilna praca daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływa na proces aklimatyzacji. Pamiętajmy, że emigracja wiąże się nie tylko ze zmianą miejsca zamieszkania, ale również wymusza na nas dostosowanie się do nowych obyczajów oraz innych podstaw życia społecznego. Aktywne uczestnictwo w szkoleniach oferujących naukę polskiego dla obcokrajowców znacznie ułatwia nowy, życiowy start.

Kursy języka polskiego i przygotowanie do zawodu

W trosce o bezpieczeństwo obcokrajowców od lat skutecznie pośredniczymy w poszukiwaniu satysfakcjonującej pracy w Polsce. Oprócz przygotowania zawodowego (np. kursy hydrauliczne, spawalnicze lub obsługi maszyn) oraz pomocy związanej z wypełnieniem niezbędnych dokumentów, można również skorzystać z dedykowanych kursów językowych.

Dlaczego przystąpienie do kursu jest tak istotne? Przede wszystkim chroni nas przed nieporozumieniami oraz stresem, który przy braku znajomości języka towarzyszy nawet najprostszym czynnościom (np. podczas robienia zakupów).

Do korzyści wynikających ze zrozumiałego komunikowania się zaliczamy również:

  • większą szansę uzyskania awansu w pracy – wyższe stanowisko często wiąże się z nienaganną znajomością języka;
  • łatwiejsze nawiązywanie nowych znajomości – rozmowa w tym samym języku pozwala poznawać nowe osoby i nawiązywać relacje międzyludzkie;
  • większą pewność siebie – umiejętność płynnego wypowiadania się sprawia, że wzrasta nasza odwaga i samoakceptacja;
  • dostęp do informacji – jedno z podstawowych praw człowieka, które jest niezbędnym elementem naszego życia;
  • niezależność i samodzielność – brak znajomości języka sprawia, że jesteśmy uzależnieni od innych ludzi, którzy pełnią dla nas rolę tłumacza.

Oferowany kurs ma ogromne znaczenie dla obcokrajowców, którzy zdecydowali się na pracę w legalnych i sprawdzonych firmach. Co więcej, kształcenie jest wielowymiarowe, dzięki czemu kandydat poznaje język zawodowy (praktyczny) oraz stosowany (niezbędny w życiu codziennym). Nowoczesna technika nauczania oraz zaangażowanie lektorów sprawia, że kursy języka polskiego są pierwszym krokiem w znalezieniu satysfakcjonującej pracy.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl