Hydrauliku – praca czeka na Ciebie i w Polsce, i za granicą

Czy warto kształcić się na hydraulika? Praca w tym zawodzie bywa trudna, a odpowiedzialność, jaka ciąży na pracowniku, jest duża. Niewielki nawet błąd może skutkować sporą awarią.

Praca hydraulika – na czym polega

Profesjonalista świadczący usługi hydrauliczne kształcił się najpewniej w szkole zawodowej o odpowiednim profilu lub skończył technikum. Doświadczeni hydraulicy posiadają szereg certyfikatów oraz dokumentów potwierdzających odbyte szkolenia. Ze względu na ciągły postęp oraz szybkie zmiany zachodzące w każdej sferze technologii, także od osób wykonujących zawód hydraulika wymaga się nieustannego szlifowania własnej wiedzy oraz umiejętności.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem owego zawodu, nie wiesz jednak dokładnie jak wyglądają codzienne obowiązki z nim związane, służymy informacjami. W zależności od tego, czy hydraulik prowadzi własną działalność gospodarczą i świadczy usługi klientom indywidualnym bądź instytucjonalnym, czy też pracuje w przedsiębiorstwie hydraulicznym, jego codzienny rozkład dnia nieco się różni. Często bywa tak, że pracownicy do późnych godzin wieczornych wykonują swoje zadania – awarie zdarzają się bowiem o różnych porach, nie tylko w przedziale godzinowym 8:00 – 16:00.

Czym zajmuje się hydraulik? Najogólniej rzecz ujmując, montuje, instaluje i naprawia instalacje kanalizacyjne, wodociągowe oraz centralnego ogrzewania. Usuwa zatory w rurach, udrażnia je, instaluje armaturę w łazienkach i kuchniach, przeprowadza remonty wodno-kanalizacyjne, tworzy instalacje gazowe. Do jego zadań należy ponadto dbanie o prawidłowe funkcjonowanie (w tym montaż i serwis) urządzeń grzewczych, dokonywanie przeglądów instalacji oraz urządzeń, wymienianie kaloryferów i rur w instalacja centralnego ogrzewania, a także inne, drobniejsze usługi.

Praca dla hydraulika – czy jest na nią zapotrzebowanie

Odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku jest jak najbardziej twierdząca. Hydraulicy zatrudniani są między innymi w firmach budowlanych, dużych zakładach pracy bądź w przedsiębiorstwach świadczących usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Spora część osób parających się tym zajęciem, decyduje się na założenie indywidualnej działalności gospodarczej i działa na własną rękę, wykonując bezpośrednie zlecenia.

W każdej z tych opcji podkreślić należy spore możliwości rozwoju oraz duże zapotrzebowanie na usługi hydrauliczne – oferty pracy w Polsce, jak i za granicą (zwłaszcza oferty pracy w Niemczech), są bardzo liczne. Oczywiście te z krajów Europy Zachodniej charakteryzują się relatywnie wyższą pensją, jednak ze względu na fakt, iż już kilkanaście lat temu rozpoczęła się emigracja zarobkowa, w której licznie brali udział właśnie hydraulicy, stosunkowo niewielka grupa doświadczonych ekspertów nadal mieszkająca w Polsce, może liczyć na coraz wyższe wynagrodzenie.

Jeżeli cechujesz się umiejętnością logicznego, analitycznego i technicznego myślenia, posiadasz dużą zdolność koncentracji, a przy tym jesteś dokładny i rzetelny – z pewnością świetnie sprawdzisz się w tym zawodzie.

Jeśli stoisz przed wyborem ścieżki kariery, poszukujesz zajęcia intratnego, na które w kraju i za granicą od wielu już lat panuje duże zapotrzebowanie – przyjrzyj się dokładniej ofertom pracy dla hydraulika. Jest ich coraz więcej, a stawki, jakie gotowi są płacić zleceniodawcy za fachowe usługi hydrauliczne – coraz wyższe.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl