Czy warto szukać zatrudnienia przez agencję pośrednictwa pracy?

Poszukiwanie pracy to często praca sama w sobie. Niemal każdy, kto tego doświadczył wie ile energii i czasu trzeba zainwestować w przeglądanie ogłoszeń, sporządzanie dokumentów, odwiedzanie pracodawców i różne inne czynności mające pomóc w znalezieniu wymarzonej oferty. Jeśli doliczyć do tego stres, który zazwyczaj towarzyszy takim poszukiwaniom, proces ten jawi się często, jako mało przyjemne doświadczenie. Dlatego też, niektórzy decydują się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy, mając nadzieję, że jej działania będą szybsze i bardziej efektywne.

Jak wybrać dobrą agencję pośrednictwa pracy?

Jeśli zdecydowałeś, że szukanie pracy powierzysz firmie rekrutacyjnej, zadbaj o to żeby wybrać rzetelnego i godnego zaufania pośrednika. Większość z nich działa zgodnie z prawem, jednak jak w każdej branży tak i tu można spotkać nieuczciwe agencje, dlatego warto wcześniej sprawdzić kilka faktów.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdź:

  • Czy agencja posiada certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o dokonaniu wpisu do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia,
  • Czy jest w posiadaniu umów poświadczających współpracę z zagranicznymi firmami (jeśli oferuje pracę w takich firmach),
  • Jakie ma opinie na forach internetowych osób poszukujących pracy,
  • Jak długo działa na rynku i jakimi zrealizowanymi projektami może się pochwalić.

Zalety skorzystania z usług firm rekrutacyjnych

Z reguły pierwszy kontakt z agencją pośrednictwa pracy jest skutkiem odpowiedzi na konkretne ogłoszenie zamieszczone przez pośrednika. Coraz częściej jednak osoby poszukujące zatrudnienia, zgłaszają się do firm rekrutacyjnych w celu powierzenia im znalezienia odpowiednich ofert pracy i pracodawców.

dobra agencja zatrudnieniaWynika to często z desperacji wynikającej z długotrwałego i bezskutecznego poszukiwania pracy, gdyż nie ulega wątpliwości, że mało, komu udaje się szybko znaleźć satysfakcjonującą ofertę, a proces szukania często jest bardzo męczący i deprymujący.

Dlatego też, warto tę kwestię powierzyć specjalistom, którzy maja o wiele większe możliwości i doświadczenie na rynku pracy.

Wśród korzyści płynących z rejestracji w agencji pośrednictwa pracy można wymienić:

  • Możliwość dotarcia do wielu ofert pracy w Polsce i za granicą w krótkim czasie,
  • Dostęp do ofert, które nie ukazały się w mediach, gdyż pracodawca zdaje się na agencję,
  • Możliwość skorzystania z różnorodnych form pomocy, takich jak doradztwo i kursy zawodowe, pomoc w kompletowaniu i ewentualnym tłumaczeniu dokumentów, kursy językowe, organizacja transportu do miejsca pracy, pomoc w znalezieniu zakwaterowania i wiele innych.

Agencja pośrednictwa pracy szansą na zatrudnienie

Czasem warto niektóre czynności powierzyć specjalistom, a nie polegać wyłącznie na swoich umiejętnościach. Tak jest np. z remontem mieszkania, naprawą samochodu, a także z poszukiwaniem pracy. Lepiej skoncentrować się odpowiednim przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą niż tracić energię na przeszukiwanie ogłoszeń. Agencje pośrednictwa pracy żyją z tego, że doprowadzają do umowy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, dlatego warto uwierzyć, że będą się starać, aby współpraca zakończyła się sukcesem.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl