Agencja pracy: Ukraina i jej mieszkańcy

Obywatele Ukrainy słyną ze swojej życzliwości, bycia gościnnymi i pomocnymi względem potrzebujących. W ostatnich latach można zauważyć duży wzrost liczby pracowników ze wchodu na terenie Polski, co sprawia, że popularne stały się usługi agencji pracy. Ukraina to biedny kraj, co przekłada się na fakt, że silna potrzeba gratyfikacji przyczyniła się do powstania licznych stereotypów o tej narodowości. Pozostaje pytanie o to, czy każdy z nich znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Przesądni i rodzinni pracownicy ze wschodu

pracownicy z UkrainyNie trudno zauważyć, że Ukraińcy dużą wagę przywiązują do przesądów. Jest to szczególnie widoczne w środowisku osób pochodzących z terenów wiejskich oraz niewielkich miast. Taki stan rzeczy znajduje jednak zastosowanie głównie w odniesieniu do starszyzny. Młodzi obywatele Ukrainy coraz rzadziej zwracają uwagę na przesądy i tym samym skutecznie obalają ten utarty stereotyp.

Ukraińcy cenią sobie możliwość pielęgnowania więzi rodzinnych. Naród ten lubi spędzać czas na łonie natury, w towarzystwie najbliższych. Podczas gdy młodzi Polacy dążą do tego, by jak najprędzej opuścić domy rodziców i zacząć urządzać własne mieszkanie, Ukraińcy chętnie układają sobie życie małżeńskie w towarzystwie rodziców jednej ze stron.

Pracownicy ze wschodu to z zasady ekstrawertycy, którzy jeśli nie znają wystarczająco dobrze polskiego, chętnie uczestniczą w kursach językowych, aby mieć możliwość nawiązania przyjaźni w nowym środowisku. Wynika to niejako z potrzeby ciągłego kontaktu z rodziną lub osobami bliskimi. Ukraińcy to bardzo towarzyski naród, który bez trudu jest w stanie zaaklimatyzować się w każdej społeczności. Jeśli więc poszukujesz nowej kadry do swojej firmy, zwróć się do agencji pracy. Ukraińcy chętnie podejmą się realizacji powierzonych im zadań.

Agencja pracy: Ukraina i inne państwa ze wschodu Europy

Jeśli coś odróżnia Ukraińców od Polaków, to jest to fakt, że nasi wschodni sąsiedzi nie zwykli nieustannie narzekać na wszystko co ich otacza. Praca w Polsce jest dla nich opłacalna, przez co starają się wykonywać ją precyzyjnie. Zwykle zależy im na utrzymaniu swojego stanowiska, co czyni ich godnymi zaufania. Osoby poszukujące wykonawców ze wschodu powinny zwrócić się o pomoc do agencji pracy. Ukraina i Białoruś to w ostatnich latach kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców.

Ukraińcy to uosobienie m.in. cech takich jak:

  • rezolutność,
  • precyzyjność,
  • pracowitość,
  • wytrzymałość.

W Polsce coraz częściej można spotkać pracowników z Ukrainy. Statystyki mówią o tym, że zdecydowania większość z nich planuje przeprowadzkę do naszego pastwa na stałe i sprowadzenie tutaj swoich rodzin. Wszystko to powodowane jest tym, że warunki życia w Polsce są zdecydowanie lepsze od tych na Ukrainie.

Ogromna popularność zatrudniania cudzoziemców przekłada się na fakt, iż wzrasta również zainteresowanie usługami agencji pracy. Ukraina i jej obywatele wiodą w tym przypadku zdecydowany prym, ponieważ to właśnie ich głównie poszukują polscy przedsiębiorcy. Jeśli Ty także prowadzisz obecnie rekrutację do pracy, skontaktuj się z naszymi pracownikami. Możemy pomóc Ci w uzyskaniu najlepszych efektów takiego działania.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl