Agencja pośrednictwa pracy: Ukraina i wpływ jej mieszkańców na sytuację zatrudnienia w Polsce

Jednymi z najbardziej zapracowanych ludzi w ostatnich latach są ci zatrudnieni w agencjach pośrednictwa pracy. Ukraina, a konkretnie liczba emigrujących stamtąd ludzi, ma istotny wpływ na obecną sytuację polskiego rynku pracy. Każdego roku znacząco przybywa zarejestrowanych oświadczeń traktujących o powierzeniu pracy obcokrajowcom. Blisko 90% tych dokumentów dotyczy Ukraińców, którzy chętnie decydują się na przeprowadzkę do Rzeczypospolitej Polskiej i podjęcie zatrudnienia.

Pracownicy z Ukrainy na polskim rynku pracy

Obywatele Ukrainy stanowią obecnie najliczniejszą grupę imigrantów zatrudnionych na terenie Polski. Przyczyn zaistnienia takiej sytuacji można wymienić kilka.

agencja pośrdnictwa pracyNajważniejszymi z nich są:

  • trudna sytuacja gospodarcza Ukrainy, zmuszająca pracowników ze wschodu do opuszczenia ojczyzny;
  • lepsze warunki pracy w Polsce: wyższe zarobki, atrakcyjniejsze pakiety pozapłacowe;
  • ułatwienia stosowane przez polskie prawo względem Ukraińców, takie jak możliwość bycia zatrudnionym w Polsce przez sześć miesięcy na podstawie oświadczenia, bez konieczności posiadania zezwolenia na wykonywanie pracy.

Polscy pracodawcy zainteresowani pozyskiwaniem pracowników ze wschodu, najczęściej decydują się na skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Ukraina, a raczej jej mieszkańcy, to uosobienie pracowitości, dokładności i poszanowania dla wykonywanego zajęcia, co jest jednym z wielu powodów, dla których Polacy chętnie decydują się na zatrudnienie Ukraińców w swoich firmach.

Agencja pośrednictwa pracy: Ukraina a praca w Polsce

Agencje rekrutacyjne pomagają w znalezieniu dobrych wykonawców pochodzących z Ukrainy. Obywatele tego państwa znajdują zatrudnienie w niemalże każdej branży. Ze statystyk wynika, że Ukrainki zwykle pracują jako ekspedientki, manicurzystki, czy opiekunki dla dzieci. Z kolei męska część ukraińskiego społeczeństwa werbowana jest do fabryk, na budowy oraz na stanowiska związane z IT, grafiką i marketingiem. Obszar w jakim zatrudniani są przybysze z Ukrainy jest zatem imponująco duży.

Przedsiębiorcy zgłaszający chęć przyjęcia do firmy obywateli wschodnich państw europejskich, powinni skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy. Ukraina, Białoruś i Mołdawia mają do zaoferowania wiele, jeśli chodzi o osoby pragnące wyjechać do pracy za granicę. Dzięki pomocy specjalistów pracodawcy nie muszą martwić się koniecznością dopełnienia wszelkich formalności. Zazwyczaj całość procesu opiera się o tzw. leasing pracowniczy, czyli podejmowanie wykonawców od agencji.

W praktyce oznacza to zwolnienie właścicieli firm z wielu obowiązków wynikających z zatrudnienia cudzoziemca. W efekcie zyskują obie strony. Przedsiębiorcy mogą cieszyć się z powodu obecności wykwalifikowanej kadry, a pracownicy z Ukrainy mają okazję do zarobienia znacznie większych pieniędzy, od tych jakie oferowane są im przez rodzime firmy.

Agencja pośrednictwa pracy i Ukraińcy to dość popularne połączenie w ostatnich latach. Zajmujemy się profesjonalnym pozyskiwaniem pracowników ze wschodu. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat naszej działalności, skontaktuj się z nami.

DANE KONTAKTOWE

Brasco Recruitment
ul. Zaparkowa 1
42-400 Zawiercie

TELEFON
Tel: +48 32 670 02 80
E-MAIL
info@brascorecruitment.pl